Torikahvila Kahveli
Torikahvila Kahveli on vohveleihin ja erikoiskahveihin keskittynyt torikahvila Tampereen Laukontorilla (Kehräsaaren päässä toria!). Kaikki Kahvelin vohvelit on saatavilla myös gluteenittomina! Gluteeniton taikina on täysin viljaton (käytössä Semperin FIN MIX -jauhoseos), ja vohveleiden valmistukseen on omat työvälineet ja vohvelirauta.
Kahveli on auki vain kesäisin, huhtikuun lopulta syyskuun loppuun! Lisää infoa löytyy Kahvelin nettisivuilta ja facebookista https://www.facebook.com/TorikahvilaKahveli .
Vinkkiin liittyvät kuvat
Vinkkiin ei ole vielä liitetty kuvia.
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Kommentit
Jen75 |
Kommentoi
Kirjaudu sisään
Sinun tulee olla kirjautuneena, jotta voit kommentoida. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Vinkkejä samasta aihepiiristä
| Vinkki | Lisääjä | Lisätty | |
|---|---|---|---|
![]() |
| HuvilanKahvila | 15.1.2012 |
![]() |
| Jezu |
8.3.2009 |
![]() |
| Suviih |
2.2.2009 |
![]() |
| Jezu |
26.9.2008 |
![]() |
| Carsu | 16.1.2010 |
![]() |
| Jezu |
19.12.2008 |
![]() |
| Pulde | 18.9.2009 |
![]() |
| Jezu |
1.6.2009 |
![]() |
| Jezu |
4.6.2009 |
![]() |
| Jezu |
2.6.2009 |
![]() |
| Jezu |
13.5.2009 |
![]() |
| Jezu |
1.11.2008 |
![]() |
| Annukka | 20.7.2009 |
![]() |
| Carsu | 16.12.2009 |
![]() |
| mankeli | 2.2.2010 |
Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.
Hae vinkeistä
Lisätiedot
- Maa
Suomi - Sijainti
Laukontori, Tampere - Avaa katunäkymä
- Ajankohta
kesä 2012 - Kotisivu
Avaa kotisivu - Lisääjä
kahvienkeli - Lisätty
5.8.2012 20:27 - Muokkasi
5.8.2012 20:29
Anna arvio vinkille
Kirjoja edullisesti
| Mitä saisi tarjota? - Ruoka-allergisten keittokirja | |
| Glutenfria bröd & bakverk för hela familjen | |
| Leivo gluteenitonta. Herkkuja koko perheelle. | |
| Gluteenitonta kotiruokaa | |
| Leivo gluteenitonta |
Uusi Eduskunta
Katso listaus, ketkä kansanedustajat lupasivat tukea ruokavaliokorvauksen korottamista. Nyt on aika siirtyä puheista tekoihin.

