Jezu 

Forum messages

  • Kävijäennätys! 09/15/2010 6:49 PM

    gluteiinivamma kirjoitti:
    Entäs sellainen nappula josta pääsisi suoraa uusiin viesteihin eikä kirjoituksen alkuun ja siitä sitten viimeiselle sivulle jne.

    Ainakaan mulla ei sellaista ollut, kun yritin tuohon uusiimpaan viestiin suoraa tulla tai sitten vaan olen puusilmä sekin on hyvin paljon mahdollista

    Kiitoksia silti suuresti tästä foorumista!
    Valituksistani huolimatta

    Tämä on ollut työlistalla jo pidempään. Eiköhän saada aikaiseksi jossain vaiheessa. Kärsivällisyyttä. Ja kiitokset kehuista

  • Valtavasti valmistajia 09/15/2010 6:48 PM

    MrsBucket kirjoitti:
    Tietysti haluamiaan tuotteita voi myös tilata postitse, mutta se taas nostaa tavisten ruokalaskua muutenkin jo kalliimmaksi tulevan laskun loppusummaa.

    Ja kaiken lisäksi minkä tahansa tavaran postittaminen Suomessa maksaa tolkuttomasti. Paketin saa postitettua halvemmalla Englannista Suomeen kuin Helsingistä Vantaalle. Hullua mielestäni.

  • GlutExo, gluteeniton erikoisleipomo 09/15/2010 6:46 PM

    Jukka, tosi hienoa, että jaat tietoa tuotteiden myyntipaikoista täällä. Saisi muutkin valmistajat kertoa paremmin mistä heidän tuotteitaan saa.

  • Valtavasti valmistajia 09/14/2010 5:21 PM

    Katselin tuotelistausta ja huomasin tuotteita lisätyn jo yli 100 eri valmistajalta. Tuossa on varmasti vain murto-osa gluteenittomien tuotteiden valmistajista, joten valinnanvaraa pitäisi piisata

  • Hotels.com 09/14/2010 2:19 PM

    Täältä pääsee nyt tustumaan noihin tarjouksiin:

    Hotels.comin 48 tunnin ale

  • Hotels.com 09/13/2010 6:48 PM

    Kaikille matkalaisille tiedoksi, huomenna 14.9. klo 12 alkaa Hotels.comin 48 tunnin ale.

    Jokaisessa alennusmyynnin kohteessa on vähintään 3 hotellitarjousta, joista 3 tähden hotellit ovat aina alle 100 euroa per yö ja 4-5 tähden hotellit alle 150 euroa per yö. Edullisten hintojen lisäksi kaikki hotellit ovat aivan kaupunkien keskustassa!

    Syyskuun kohteet:

    Amsterdam
    Göteborg
    Pariisi
    Antwerpen
    Helsinki
    Praha
    Barcelona
    Los Angeles
    Rooma
    Berliini
    Madrid
    San Diego
    Brysseli
    Miami
    San Francisco
    Chicago
    New York
    Tukholma
    Kööpenhamina
    Nizza
    Valencia
    Dubai
    Orlando
    Alicante
    Dublin
    Oslo

    Jos olet lähdössä matkalle, toivottavasti löytyy jotain sopivaa

  • Voinko olla menemättä kontrollitarkastukseen? 09/09/2010 11:15 PM

    Minulle tehtiin ensin verikokeet, jonka perusteella pistettiin gastroskopiaan. Tähystävän lääkärin mukaan ohutsuolessa ei näkynyt mitään muutoksia, mutta patologin tutustuttua koepaloihin, oli tuomio selvä. Sen jälkeen olen käynyt vuosittain verikokeissa, eikä uusintatähystyksestä ole ollut mitään puhetta, kun veriarvot ovat palanneet normaaleiksi.

    Luulisi, että (kunnallinen) lääkäri ottaisi mieluummin verikokeet, kuin pistäisi kalliiseen tähystykseen. Yksityisellä laittavat toki mielellään tähystettäväksi

  • Kävijäennätys! 09/09/2010 5:44 PM

    gluteiinivamma kirjoitti:
    Hyvät sivut on juu, mutta mulla on aina siis AINA hukassa se reseptiosio. Ei semmosta hanikkaa sais laitettettua tuonne vinkit, matkalla jne missä olis klikkauksen päässä reseptit? Huoh jatkan etsimistä.
    Mulla oli se etusivuna, mutta windowsin asennuksen jälkeen on vähän hakusessa.

    Tästä löytyy suoraan: Vinkit: Reseptit ja Ruoka. Eli Vinkit-kategorian etusivulla on Näytä vinkit -pudotusvalikko, josta kyseinen alue löytyy. Ehkä nuo voisi ottaa pois pudotusvalikosta, kun kategorioita on aika vähän.

  • Mehut 09/09/2010 11:43 AM

    Kyllä sitä gluteenia osataan tunkea joka paikkaan.

    Miten muuten kysyttekö hotellien aamiaisilla ovatko mehut gluteenittomia? Ainakin itse otan automaatista sen kummemmin kyselemättä. Tiedä sitten onko järkevää. Pitänee lähettää isoille hotelliketjuille kysely, kuinka asia on.

  • Kävijäennätys! 09/08/2010 11:26 PM

    Ennätykset on tehty rikottavaksi. Viikolla 35 Glu.fi nousi uudelle sataluvulle. Tuorein kävijäennätys on 2245 eri kävijää. Hyvä me!

Notice that anyone can add any kind of content into service. Also all advertised products are not gluten-free. Administrator is not responsible and you take full responsibility what you eat. If you notice vandalism or contents that include gluten, please notify the admistrator.

Details

    Private message
    Send private message

    Tips
    436 tips

    Products
    618 products

    Images
    993 images

    Links
    189 links

    Forum
    2368 messages, 651 topics

    Comments
    652 comments

    Registration time
    04/28/2008 11:07 PM

©2025 Glu.fi
Service infoNewsTerms of serviceTell friendHelp and rulesSuomeksiFeedbackSähkönsäästö ‐ Made ❤ Helsinki ‐ 0,019s