Gluteeniton
Gluteenittoman pizzan tekeminen on nyt helppoa. Valitse sopivat täytteet ja paista. Voit ottaa pohjan mukaan vaikka pizzeriaankin! Pizzapohjat löytyvät kaupassa leipäosastolta, vakuumi- pakattujen pizzapohjien joukosta.
Kokeile pizzapohjia ja ylläty niiden rapeudesta. Pizzapohjasta saa helposti myös pikaleivän, sivele pohjan päälle hieman margariinia ja mausta valkosipulilla, herkkullista!
Sisältö
Gluteeniton jauhoseos (vehnätärkkelys, rasvatonmaitojauhe, sokeri, sakeuttamisaine (E412, E464), nostatusaine (E575, E500), suola, kivennäisaineet (rauta), vitamiinit (tiamiini, riboflaviini, niasiini, B6), vesi, hiiva, kasviöljy (rapsi), suola, sokeri, emulgointiaine (E472e, E471), säilöntäaine (E296).
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Izmo 8.7.2009 00:22
Näin hyviä pizzapohjia en ole saanut mistään. Oikeastaan nämä ovat pannupizzapohjia mutta suosittelen vilpittömästi. ...jäk, jäk, jäk, hintahan on mitä on...
Uskoisin että me kaikki olemme tyytyväisiä siihen että hyviä gluteenittomia tuotteita saa. Ja toisekseen, saammehan tuon ruhtinaallisen korvauksen 21 e / kk.
Sinun tulee olla kirjautuneena, jotta voit kommentoida. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Lisääjä Viveka ‐ 11.8.2009
Sopivasti keksiä ja suklaata. Ei karkkimainen. Maistuu kahvin kanssa.
Lisääjä semper ‐ 3.3.2009
Semper Fusilli on luontaisesti gluteenitonta.Semper Chia Suolakeksit, 160g 10
Lisääjä Semper ‐ 19.10.2017
Herkullinen välipala ja sopii mainiosti juustojen kera tarjottavaksi.Semper Valkosuklaa-parapähkinä cookiet, 150g 14
Lisääjä Semper ‐ 28.8.2015
Ihanan täyteläisiä keksejä.Semper Semper Treat Viljapatukka 1
Lisääjä carietta ‐ 18.1.2010
Semperiltä on tullut uusi viljapatukka suklaa-vadelma-omena. Vaihtelua Schärin myslipatukoihinSemper Semper gluteeniton Mini Brownies, 8x30g 2
Lisääjä Semper ‐ 18.6.2017
Herkullisen suklaisia (sisältää maitosuklaata ja tumman suklaan palasia) ja meheviä. Kätevä yksittäispakkaus on helppo...Semper Penne Tricolore moniväripasta 500g 19
Lisääjä Semper ‐ 31.5.2013
Vaihtelua gluteenittomiin pasta-aterioihin. Tästä valmistat esim. näyttävät salaattiannokset.Semper Semper Toasty puolukka(paahto)leipä
Lisääjä Reetta ‐ 27.7.2009
Gluteeniton vuokaleipä, joka sisältää puolukkaa. Vaikka on nimeltään paahtoleipä, käy syötäväksi ihan leipä-leipänä....Semper Rouheiset Minipatongit, 6 x 50 g (300g) 14
Lisääjä semper ‐ 5.3.2009
Esipaistettuja, gluteenittomia ja runsaskuituisia minipatonkea. Paista valmiiksi (10 min. 200°C:ssa) ja nauti.Semper Vohvelipalat, sitruunanmakuinen, 150 g
Lisääjä semper ‐ 5.3.2009
Luontaisesti gluteenittomat, sitruunan makuiset vohvelipalat sopivat niin juhlatarjoiluun kuin kahvitauoillekin....Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.
Tuotteeseen ei ole vielä liitetty kuvia.