SannaTalsta 14 viestejä – 16.5.2012 11:22
Moi! Juhannusviikolla ilmestyvään Keliakia-verkkolehteen on tulossa juttu otsikolla "Keliaakikkona kesätapahtumissa". Minkälaisia kokemuksia sinulla tai läheiselläsi on gluteenittoman ruokailun onnistumisesta erilaisissa kesätapahtumissa? Missä sujui hienosti? Milloin meni pieleen? Nouseeko joku tapahtuma keliaakikon näkökulmasta ylitse muiden? Voit vastata joko kommentoimalla tähän tai pistämällä sähköpostia osoitteeseen sanna.talsta@keliakialiitto.fi. Muistathan ilmoittaa nimesi. Verkkolehti ilmestyy Keliakialiiton jäsensivuilla ekstranetissä.
Terv. Sanna Talsta, verkkotiedottaja, Keliakialiitto
Tallulah 476 viestejä – 21.5.2012 10:36
Heikkoa olisi ruuan suhteen ellei nykyään joka tapahtumassa olisi kiinalaista ravintolaa! Se pelastaa mun osaltani tapahtumat ruuan suhteen, tosin aina ei tarvitse siellä syödä. Ja kokemusta on aika monesta festarista ympäri maata.
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat ottaa osaa keskusteluun. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.