Kylä(ily)esite

Piditkö sisällöstä? Jaa se myös ystävillesi!
<< Alkuun < Edelliset
Seuraavat > Loppuun >>
  • Tuulia 29 viestejä12.3.2012 11:24

    Onko kyläesite teille tuttu?
    Rauman seudun keliakiayhdistys sai sen aikaan jo hyvän aikaa sitten, ja Keliakialiitto palkitsi esitteen 2006 vuoden Keliakiatekona.
    Esite kertoo rautalankamallilla, mitä tehdä, jos ja kun keliaakikko tulee kylään. Mitä hänelle voi edes tarjota? Esitettä pystyy lähettämään vaikka spostitse kyläilypaikkaan, jossa vapistaan kauhusta ja tietämättömyydestä.
    Esitteen perusviesti ei ole muuttunut, mutta muuten sitä ei ole päivitetty sitten 2007, jonka jälkeen esimerkiksi tuotteita on tullut paljon lisää.
    Tässä linkki raumalaisten kyläesitteeseen:
    http://rauma.keliakiayhdistys.fi/kaipaatko-tukea/kylaesite/

<< Alkuun < Edelliset
Seuraavat > Loppuun >>

Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!

Piditkö sisällöstä? Jaa se myös ystävillesi!

Osallistu keskusteluun

Eniten luetut keskustelut alueella

Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.

©2025 Glu.fi
Tietoa palvelustaUutisetKäyttöehdotKerro kaverilleOhjeet ja säännötIn englishLähetä palautettaSähkönsäästö ‐ Made ❤ Helsinki ‐ 0,01s