VAROITUS: Moilas Kauratyynyissä hometta
Piditkö sisällöstä? Jaa se myös ystävillesi!
Jezu Ylläpitäjä – 27.2.2014 22:55
Moilas suorittaa takaisinvedon Kauratyyny-uutuustuotteelleen mahdollisen terveysriskin vuoksi.
Takaisinveto koskee 320 gramman pakkauksia, joiden parasta ennen -päiväys on 1.4.2015.
Pakkauksissa kauran deoksinivalenoli-hometoksiinipitoisuus ylittää sallitun raja-arvon. Tuotteiden pitkäaikainen käyttö voi aiheuttaa riskin terveydelle.
Moilas-leipomo pyytää tuotteita ostaneita kuluttajia ottamaan yhteyttä asiakaspalveluunsa. Hyvityksen saa ostokuittia tai tuotteen pakkausta vastaan.
Ensimmäisenä asiasta kertoi Kaleva.
Helkalle kiitos vinkistä 
Keliaakikko vm. -07 / Celiac since -07
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Piditkö sisällöstä? Jaa se myös ystävillesi!
Osallistu keskusteluun
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat ottaa osaa keskusteluun. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Eniten luetut keskustelut alueella
Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.