Mainokset Glu.fi:ssä – 05/23/2011 9:21 PM
www.terravippi.fi
Maha aina sekaisin – 05/23/2011 11:08 AM
Ei tuokaan oikein natsaa... Mun vatsa on ollut hieman parempi kun olen lisännyt reilusti leivän syöntiä.
Leijonat – 05/18/2011 4:05 PM
Mun mielestä muutamalla meni överiksi. Aivan sama paljonko juovat yökerhossa jne, mutta lavalla olisin toivonut vähän fiksumpaa käytöstä joiltakin. Ehdottomasti pitää kuitenkin muistaa että suurin osa piti homman täysin hanskassa, ei koko Leijonajoukkuetta voi leimata muutaman örveltämisen vuoksi. He ovat kuitenkin sankareita, lasten idoleita, ja antoivat mun mielestä vääränlaista mallia. Esimerkkinä vaikka Granlund, joka on noussut ykkösidoliksi; bussin lavalla veti kaljaa. Käsittämättömintä mun mielestä on kuitenkin se miten heitä puolustellaan! Joukkue itsekin selittelee eikä näe mitään vikaa kenenkään pelaajan käytöksessä, ottaisivat vastuun ja sanoisivat sorry, meni vähän överiksi. Ja julkisessa keskustelussa monen mielestä siinä ei ollut mitään vikaa, antaa mennä vaan kun kerran voittivat. Itse peräänkuulutan, kuten aina, tilannetajua. Ja se joillakin petti, ja pettää edelleen kun eivät ota vastuuta.
Ei kukaan heiltä juhlimista varmastikaan halua kieltää, mutta onko oikeasti ihan ok että miljoonayleisön edessä ei pysytä edes tolpillaan? Ja jos maailmanmestaruudesta saa toimia noin, miksi sitten vaikka Minna Kaupin tuuletukset Vuoden urheilija-gaalassa tyrmättiin julkisuudessa ihan täysin? Entä jos Laura Lepistö olisi täyskännissä örissyt haastatteluissa? Veikkaan että puolustelijat olisivat aika vähissä. Miksi miesjääkiekkoilijoille sallitaan tuo mutta muille ei?
Leijonat – 05/16/2011 11:41 AM
Voi tätä ihanaa euforian tunnetta... Harmittaa kun en pääse Helsinkiin tänään! Onneksi mulla on liukuva työaika
Leijonat – 05/14/2011 12:12 PM
En ole tuollaista maalia koskaan nähnyt ja aika kauan on lätkää tullut seurattua... Pakkohan finaaliin oli mennä, muuten ei oltaisi kohdattua Ruotsia kisoissa lainkaan! Muistaakseni parit kisat ainoastaan on ollut sellaiset ettei Ruotsia ole kohdattu.
Leijonat – 05/10/2011 3:17 PM
Kerrankin toisen ottelun tulos vaikutti Suomeen positiivisesti ja saadaan Norja vastaan puolivälierään. Jos siitä selvitään niin sitten vastassa on muistaakseni Kanada tai Venäjä. Vaikea sanoa kumpaa toivoisin, kumpikin on rämpinyt välillä.
Paremmat kouluruoat keliakian takia! – 05/02/2011 8:57 PM
Koulussa en enää ole, mutta monessa paikassa olen saanut paremmat ruuat, ainakin ulkonäön puolesta. Muille tehdään laatikollinen ja erikoisruokavalio taas yksittäisannos. Kyllä monesti ovat muut olleet kateellisia... Olin kerran eräässä pidemmässä koulutuksessa, ja parin päivän jälkeen todella moni vaihtoi kasvisruokaan (joka oli myös gluteeniton), koska se vain oli niin paljon parempaa kuin liharuoka!
hokke, missä yliopistossa tehdään erillinen gluteeniton ruoka?? Olen syönyt useamman yliopiston ruokalassa ja niissä suurin osa ruuista on automaattisesti gluteenittomia.
Moilasen uudet pizzat – 04/19/2011 10:01 PM
Eipä ole Lahdessa missään näkynyt Margheritaa eikä tonnikalapizzaa. Multa ovat siis jääneet Moilasen pizzat vielä maistamatta. Mutta jos ovat samaa tasoa kuin leivät niin enpä ole varmasti jäänyt mistään paitsi!
Epätoivoista. – 04/19/2011 6:25 PM
Jälleen hyvä muistutus muillekin; kaikki keliaakikon vaivat eivät johdu keliakiasta! Tärkeää on selvittää mistä mikin johtuu, eikä vain ajatella että no se on keliakia, eikä sen vuoksi tee asialle mitään.
Tsemppiä Tiixi!
Vuohelan tuotteiden hinta – 04/15/2011 11:55 AM
Eilen oli S-marketissa Vuohelan Ässä-keksejä tarjouksessa, jokunen pussi oli -50%. Päiväys on kuitenkin heinäkuulle joten ei siitäkään ollut kyse, eikä ollut keksit murusinakaan. Nuo ässät oli nimittäin lapsena mun lempikeksejä, eikä niitä ole saanut ennen gluteenittomina keneltäkään aikaisemmin. Normihinnalla en raaski ostaa mutta puoleen hintaan kyllä kelpaa! Tänään siis herkutellaan
Notice that anyone can add any kind of content into service. Also all advertised products are not gluten-free. Administrator is not responsible and you take full responsibility what you eat. If you notice vandalism or contents that include gluten, please notify the admistrator.
Private message
Send private message
Tips
3 tips
Forum
476 messages, 3 topics
Comments
39 comments
Registration time
10/21/2009 1:06 PM