Muutaman kerran Puerto Ricossa ja sen ympäristössä käyneenä, olen selvinnyt erittäin hyvin, ekalla kerralla aamiaispöydässä otin paikallista "meetvurstia" ja sehän onkin siellä jauhomakkaraa.
Sin glutein kun tilaa ruokansa niin myös sellaisena sen sitten saa. Toki lähes tulkoon kaikki ruuat on ollut grillattuja, mitä oon matkoilla syönny, jälkkäriks on aina snapsi riittänyt
Ainakin noissa isommimmissa turistirysissä keliakia tunnetaan ja kun on vielä kielikäännös matkassa, se auttaa tilannetta paljon.
No comments yet. Share your valuable opinion and comment!
You must be logged in to post a comment. If you do not have a user account, please register. It's fast and free! If you have already registered, please log in at the top right menu.
Notice that anyone can add any kind of content into service. Also all advertised products are not gluten-free. Administrator is not responsible and you take full responsibility what you eat. If you notice vandalism or contents that include gluten, please notify the admistrator.
Tip has no related images yet.