Schär Orangino

Piditkö sisällöstä? Jaa se myös ystävillesi!
<< Alkuun < Edelliset
Seuraavat > Loppuun >>
  • Suviih  629 viestejä11.5.2009 13:40

    Nyt löytyi Prismasta noita Schärin uutuuskeksejä, joista on keliakialehdessä ollut mainosta. Oikein herkullisia (jo yksi keksi vie makeannälän...) ja omasta mielestäni muistuttavat enemmän tavallista jaffa-keksiä kuin Pandean valmistamat Jakesit. Hinta taisi olla 2,25e /150g paketti, eli hintakin on kohtuullinen.

    Gluteenittomia leivontaohjeita: http://www.gluteenitontaleivontaa.fi
    Blogin Facebook-sivut:
    https://www.facebook.com/gluteenitontaleivontaa

  • Siukku13 60 viestejä14.5.2009 14:04

    Ei nämä ihan niitä tavisten Jaffa-kekseja vastaa, mutta ihan mukavia. Jaffat oli vähän pehmeämpiä. Mutta oikein maukas se keksiosa oli ollakseen gluteeniton. Olen vielä sen verran tuore tapaus, että muistan miltä ne Jaffat maisui, valitettavasti.

  • Suviih  629 viestejä14.5.2009 15:05

    Heh, itseltä on jo tässä miltei 13 vuoden aikana ennättänyt maut unohtua, onneksi Parempia nämä jokatapauksessa olivat kuin Pandean valmistama versio, koska pohja oli mukavan pehmeä gluteenittomaksi.

    Gluteenittomia leivontaohjeita: http://www.gluteenitontaleivontaa.fi
    Blogin Facebook-sivut:
    https://www.facebook.com/gluteenitontaleivontaa

  • Jezu  Ylläpitäjä1.7.2009 17:45

    Tuli itsekin kokeiltua. Aivan mainioita. Koko taitaa tosin olla hieman pienempi kuin Jaffa-kekseissä?

    Löytyy nyt myös Glu.fi:stä tuo tuote:

    Dr.Schär Orangino leivoskeksi

    Keliaakikko vm. -07 / Celiac since -07

<< Alkuun < Edelliset
Seuraavat > Loppuun >>

Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!

Piditkö sisällöstä? Jaa se myös ystävillesi!

Osallistu keskusteluun

Eniten luetut keskustelut alueella

Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.

©2025 Glu.fi
Tietoa palvelustaUutisetKäyttöehdotKerro kaverilleOhjeet ja säännötIn englishLähetä palautettaSähkönsäästö ‐ Made ❤ Helsinki ‐ 0,008s