Anna 2 viestejä – 25.7.2016 21:15
Taloussanomien raflaavasti otsikoitu juttu kertoo kuinka Suomessa osataan gluteenittomien ja laktoosittomien tuotteiden valmistus. Ja nyt niitä aletaan viedä myös maailmalle. Moilas Gluten-Free kertoo olleensa Suomen ensimmäinen gluteenittomien tuotteiden valmistaja ja tällä hetkellä he vievät gluteenittomia tuotteita jo miljoonilla euroilla ulkomaille.
Suomessa on kyllä kovan luokan osaamista gluteenittomien tuotteiden valmistuksessa. Toivottavasti tuotteita myös osataan markkinoida maailmalla
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat ottaa osaa keskusteluun. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.