meffi 2 viestejä – 11.3.2013 15:09
Tiedättekö, onko markkinoilla yksittäispakattuja leipiä, joita olisi kätevä ottaa matkalle mukaan? Ei pakastettua eikä paistamista vaativaa. Jos otan kokonaisen leivän mukaan, niin eihän se säily kuin muutaman päivän.. Esim. vakuumipakattu muutaman leipäviipaleen tai sämpylän pakkaus olisi erittäin kätevä. Kiitos avusta!
Suviih 629 viestejä – 13.3.2013 13:01
Schärillä on vakuumipakattuja leipiä ja esimerkiksi sämpylämalliset leivät taitavat olla 2 kappaleen vakuumeissa. S-ryhmän valikoimista Schärin leivät ovat poistuneet, mutta K-kaupoista niitä voisi löytyä (en tiedä tarkkaa tilannetta).Gluteenittomia leivontaohjeita: http://www.gluteenitontaleivontaa.fi
Blogin Facebook-sivut:
https://www.facebook.com/gluteenitontaleivontaa
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Vain rekisteröityneet käyttäjät voivat ottaa osaa keskusteluun. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.