Luontaisesti gluteeniton
Tuotteen lisääjä ei ole kertonut omia kokemuksiaan tuotteesta.
Sisältö
Ainekset: sokeri, kovetettu kasvirasva, maissi-tärkkelys, muna, perunajauhot, suklaa (10%) (sokeri, kaakaomassa, kaakaovoi, kaakaojauhe, emulgointiaine: soijalesitiini), vesi, ravintokuitu, kaakao, emulgointiaine: rasvahappojen mono-ja diglyseridit, sakeuttamisaine: guarkumi, leivinjauhe.
Tule mukaan keliaakikoiden omaan yhteisöön Glu.fi:hin – täysin ilmaiseksi!
Ei vielä kommentteja. Jaa arvokas mielipiteesi ja kommentoi!
Sinun tulee olla kirjautuneena, jotta voit kommentoida. Jos sinulla ei ole vielä omaa käyttäjätunnusta, ole hyvä ja rekisteröidy. Se on nopeaa ja ilmaista! Jos olet jo rekisteröitynyt, kirjaudu sisään oikean yläkulman valikosta.
Bezgluten Hampurilaissämpylät 3 kpl, 165 g
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Bezgluten Al Dente Spagetti 500g
Lisääjä Celioy ‐ 24.4.2013
Bezgluten Markizy kookostäytekeksit
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Keksit ovat vehnättömiä ja hyvänmakuisia, paketissa 190 g.Bezgluten Hedelmämuffinssit 4 kpl, 275 g
Lisääjä Celioy ‐ 19.4.2011
Vaalea muffinssi jossa kuivattuja hedelmänpalojaBezgluten Kotitekoiset jauhot 1 kg
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Vehnätön, sopii mysö leipäkoneessa leivontaan.
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Rapea maukas mysli, ei mene jauhoksi. Paketissa 250 g.
Lisääjä Celioy ‐ 13.4.2011
Metsäsienen makuinen keitto, valmistat sekoittamalla jauheen veteen. Korvaa osa vedestä kermalla ja saat vielä...Bezgluten Choco Puff suklaamurot hasselpähkinätäytteellä
Lisääjä Celioy ‐ 24.3.2013
Bezgluten Rapea Mysli suklaa ja manteli
Lisääjä Celioy ‐ 24.3.2013
Bezgluten Gluteenittomat toffeemakeiset 200 g 1
Lisääjä Celioy ‐ 28.5.2011
Huomaa, että kuka tahansa voi lisätä palveluun millaista sisältöä tahansa. Myöskään kaikki mainoksissa olevat tuotteet eivät ole gluteenittomia. Ylläpitäjä ei voi vastata sisällön oikeellisuudesta ja olet aina itse vastuussa siitä mitä suuhusi laitat. Jos huomaat ilkivaltaa tai gluteenipitoisia sisältöjä, ilmoita siitä ylläpitäjälle.
Tuotteeseen ei ole vielä liitetty kuvia.